Crucify sorrow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crucify sorrow

I'll bite you to death.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Smile Ichiban ii Onna

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 7:18 am

+ Azu , Duminică dimineața +

Plictisitor. se auzi vocea băiatului în acea cameră pustie. Oftă și privi tavanul alb apoi se ridică brusc de pe acel fotoliu mov și se duse direct la dulap. Luă o cămașă albă și niște pantaloni negri (mai mult blugi), se îmbrăcă iar cămașa o lăsă deschisă la un nasture de la gât și doi de jos. Zâmbi, se pieptănă și își prinse părul într-o coadă repede și ieși în grădina de trandafiri. Erau pe trecute... unii erau maronii dar nu-i păsa. Luase cu el aparatul de fotografiat să mai facă niște poze pentru a învăța. De ceva vreme dorea să fie fotograf.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 7:24 am

Fata stătea cumințică la umbra unui copac și desena un portret pe care îl visase în acea noapte. Se chinuia ca toate detaliile să fie cât se poate de corecte. Asculta muzică în surdină în căști, dar când mai avea puțin din desen începu să fredoneze, suna bine, deoarece avea voce.
Sus In jos
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 8:51 am

Privi atent peisajul, reglă claritatea aparatului și făcu o poză. Zâmbi mulțumit și se apropie de un fluture care stătea pe un trandafir, încet reuși să-i facă o poză înainte să-și ia zborul. Se strâmbă copilăros și își băgă mâinile în buzunare apoi privi în jur. Observă o fată și căscă, luă aparatul și o poză pe ascuns. Avea de gând să-i spună... asta după ce termina ce avea de făcut.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 9:10 am

Fata se chinuia să nu greșească liniile. Zâmbi mulțumită când totul era gata.
-Gataaa, spuse aceasta fericită apoi zâmbi copilăros, lăsând să parcă ca un mic copilaș. Își scoase căștile și-și rezemă capul de scoarța copacului și privi cerul oftând, își aduse aminte de acel vis, și se înfricoșă.
Sus In jos
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 11:11 am

Văzu că a terminat, zâmbi larg și dulce și se îndreptă către fată. Se opri de câteva ori , dar până la urmă își făcu puțin curaj și o salută.
Bună, spuse copilăros și se lăsă pe vine la nivelul ei.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 11:32 am

Fata își întoarse privirea către băiat, și îi zâmbi la fel cum îi făcu și acesta.
-Bună, răspunse la rândul ei zâmbind, încercând să uite pe cât posibil acel coșmar ce tot o măcina în mintea ei.
Sus In jos
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 11:39 am

Ăăă... aveam de gând să-ți spun..știi, te-am folosit ca model pentru... câteva poze, spuse ușor timid apoi îi arătă aparatul cu ceea ce făcuse. Oftă prelung și zâmbi apoi dulce și inocent.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 11:42 am

Fata luă repede aparatul din mâna băiatului și îi căzu fața.
-Sunt atât de urâtăăăăăă, spuse aceasta cu o voce tristă. De ce mi-ai făcut mie poze? îl întreabă cu părere de rău. Pozele erau mult mai frumoase fără mine acolo, spuse încet fata.
Sus In jos
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 11:51 am

Ba nu ești. Ești gorgeous, spuse și-i zâmbi dulce. Privi cerul mormăi ceva apoi se ridică și=și duse mâinile la spate.
Își place înghețata? o întrebă și zâmbi larg.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 11:55 am

-Ba nu sunt superbă, spuse aceasta oftând privind încă o dată pozele acelea. Se chinuia însă să înțeleagă ce mormăia băiatul, dar se dădu repede bătută când acesta se ridică. Da, îmi place înghețata, de ce? îl întreabă aceasta pe băiat.
Sus In jos
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMar Sept 06, 2011 10:26 pm

Pentru că vreau să te invit la o înghețată, spuse copilăros și își ridică puțin capul în așa fel să poată privi copacul din spatele fetei apoi îi întinse o mână pentru a o ajuta să se ridice (nu arăta , dar era destul de puternic)
Câți ani ai? o întrebă copilăros.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMier Sept 07, 2011 4:12 am

Fata zâmbi ușor când băiatul îi spuse adevăratul motiv pentru întrebarea lui. Îi prinse mâna, punând-o pe a ei în a băiatului, pentru a se putea ridica, apoi o retrase ușor, zâmbind.
-Mulțumesc de ajutor, îi spuse fata cu referire la ajutorul dat pentru ridicare. Eu ... eu am 19 ani, spuse fata zâmbind, deși știa că pare mai bătrână de atât. Tu? Tu câți ani ai? îl întreabă aceasta. Apropo ... eu sunt Nanami, dar poți să-mi spui Ami, e mai scurt, spuse aceasta zâmbind, prezentându-se.
Sus In jos
Miku

Miku


Mesaje : 47
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMier Sept 07, 2011 8:42 am

Azu, șaptesprezece ani . spuse și îi zâmbi larg. Clipi de câteva ori și o analiză atent... era mai înaltă decât el de parcă erau din anime-uri. Chicoti apoi se ridică pe vârfuri pentru câteva secunde.
Sus In jos
Nanami

Nanami


Mesaje : 42
Data de inscriere : 06/09/2011

Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna EmptyMier Sept 07, 2011 8:45 am

-Încântată să te cunosc Azu, spuse aceasta zâmbind. Și mulți înainte, spuse cu același ton cald. Privi cu atenție ce încerca băiatul să facă, apoi chicoti ușor. Am tocuri, îi șopti zâmbind, ca și cum nu ar fi făcut nimic, dacă și-ar fi dat săndăluțele jos nu era mai înaltă ca el, sau poate doar cu doi - trei centimetrii, în rest nu. Ea era foarte scundă pentru vârsta ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Smile Ichiban ii Onna Empty
MesajSubiect: Re: Smile Ichiban ii Onna   Smile Ichiban ii Onna Empty

Sus In jos
 
Smile Ichiban ii Onna
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crucify sorrow  :: Home :: Gradina-
Mergi direct la: