Crucify sorrow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crucify sorrow

I'll bite you to death.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sweet hell o' mine .

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMar Sept 06, 2011 11:39 pm

OOC - Joi după - masa , 17 : 32 , Nirvana .
BIC - Punea un picior în faţa celuilalt , mergea prin parcul acesta nenorocit . Se plictisea de moarte , iar ploaia ce urma să vină avea să - l plictisească şi mai tare . Se opri şi se uită în jur . Nu mai era nimeni acolo , printre copacii încă înfrunziţi printre care se plimba el . Era numai el , singur .
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMar Sept 06, 2011 11:42 pm

Mio se încruntă încet, mări ochii şi trase aer adânc în piept. Se lovise de cineva, de un necunoscut. Îşi afundă chipul în pieptul lui, mormăi ceva, apoi înghiţi în sec şi îşi ridică treptat privirea jucăuşă, strălucitoare, către tânărul de care se lovise.
- Um...îmi cer iertare, şopti pe un ton plăcut, liniştit şi calm, mărind încet ochii.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMar Sept 06, 2011 11:47 pm

Nirvana se trase mai în spate , lăsând -o pe tânăra ce - i ajungea până la piept să îl vadă mai bine . Bruneta se lovise de el ... De parcă nu - l văzuse . I se părea ciudat acest lucru , pentru că era foarte înalt . Oftă şi spuse cu vocea lui răguşită :
" Nu -i nimic . "
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMar Sept 06, 2011 11:55 pm

Îşi dădu seama că pe lângă el era un fel de pitică, scundă, gen o păpuşă.
- Sigur ? Scuze, eram atentă la telefon şi nu te-am văzut ! îl privi cu ochii mari, încă roşie în obraji. Nu îşi luă privirea de la el, ba chiar îl studie ceva mai atentă, dându'se vreo trei-patru paşi în spate.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMier Sept 07, 2011 12:00 am

Tânărul dădu din cap vrând chiar să se aplece ca să îl poată vedea mai bine fata din faţa lui .
" Foarte sigur ... ! " zise el . " Eu sunt Nirvana , apropo . " adăugă , zâmbind uşor către fata îmbujorată .
Întinse mâna lui mare spre tânăra micuţă din faţa lui . I se părea mult mia mică decât Jessicka , sau era el mia mic atunci ?
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMier Sept 07, 2011 12:06 am

- Mio ! Mio Akiyama, încântată să te cunosc ! îl prinse ea de mână cu vârfurile degetelor fine şi lungi, de pianistă.
Îşi păstră micul zâmbet pe chip, un zâmbet plăcut şi gingaş, în timp ce îl privea mai senină şi calmă pe tânărul din faţa ei.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMier Sept 07, 2011 12:15 am

Brunetul zâmbi uşor şi îi dădu drumul mâinii subţiri . Avea mâinile unei pictoriţe , îi plăcea asta .
" Încântat ! " spuse el zâmbind în continuare .
Începu să meargă liniştit în faţă . Se opri după ce făcu vreo cinci paşi şi spuse :
" Vi şi tu ? "
Vocea lui răguşită răsună în ecoul parcului tăcut .
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyMier Sept 07, 2011 12:24 am

- Ouhm....bine ! dădu uşor din cap, urmându-l senină pe Nirvana. Îl privi pentru câteva minute atentă, în timp ce-şi ducea braţele la spate. Îşi coborâ uşor privirea spre pământ, arcuindu-şi buzele într-un zâmbet mic şi dulce.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyJoi Sept 08, 2011 7:28 am

Nirvana nu era obijnuit să fie însoţit . Părul de lângă el care flutura în vânt îl enerva . Rări pasul şi îl micşoră , ajungând în rându cu fata .
" Şi ... Ce faci la ora asta aici ? " întrebă el , zâmbind uşor .
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyJoi Sept 08, 2011 10:52 am

- Mă plimbam....de fapt, vin de la servci ! îi zâmbeşte încet Mio şi îşi întoarce senină privirea către băiat.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyJoi Sept 08, 2011 11:06 pm

Tânărul dădu din cap şi zâmbi larg , privind - o pe Mio . I se părea absurd să lucrezi pentru ceva ce nu îţi trebuie . Evident , dacă erai om aveai de ce lucra , dar ca vampir el , cel puţin , nu găsea absolut nici un motiv .
" Aha ... " zise el absent .
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptyVin Sept 09, 2011 7:16 am

- S'a întâmplat ceva ? clipeşte de câteva ori bruneta, privindu-l atentă pe Nirvana, cu un zâmbet micuţ şi gingaş pe chipul uşor palid, deşi era discret îmbujorată în obrajii.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . EmptySam Sept 10, 2011 7:03 am

Nirvana dădu din cap zâmbind uşor . I se părea inutil să îi spună ceea ce gândea , fără rost . El nu făcea lucruri la care nu le vedea scopul .
" Nu s - a întâmplat nimic , ce să se întâmple ? " zâse el zâmbind în continuare .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sweet hell o' mine . Empty
MesajSubiect: Re: Sweet hell o' mine .   Sweet hell o' mine . Empty

Sus In jos
 
Sweet hell o' mine .
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Stairway to heaven on the highway to hell .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crucify sorrow  :: City :: Parc-
Mergi direct la: