Crucify sorrow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crucify sorrow

I'll bite you to death.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Negative creep.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:15 am

Seara tarziu, orele 23:40. Hayato inainta calm pe strazile inguste din oras, in timp ce-si fuma clasica tigara de care nu se putea desparti macar doua secunde. Sufla fumul in diferite forme, chiar cercuri in aer, chipul alb ca varul stralucindu-i sub lumina lunii. Se rezema apoi de zidul unei cladiri, avand tigara intre buze si isi afunda mainile in buzunarele blugilor, inchizand ochii pentru cateva clipe bune.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:17 am

Jessicka se plimba atât de încet , încât , câteodată , i se părea că stă . Oftă , privind în jur . Nu mai era nimeni în jurul ei . Din genata micuţă a scos un pachet de ţigări 7 Stars . Îl luase azid e dimineaţă şi , totuşi , nu mai erau decât două ţigări în el . Luă una dintre ele şi o aprinse .
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:19 am

- Iar te-ai pierdut ! Cum poţi fi aşa toantă şi să te pierzi din nou, Miura ? Cum ? Oh, vorbeşti şi singură ! Nu sunt...normală...!
Micuţă şatenă clipi de câteva ori, clătină din cap şi îşi umflă obrajii, păşiind încet pe asflat. Trecu pe lângă Hayato şi îl privi cu ochii mari, plini de speranţă.
- Eh, iartă-mă ! Por să te întreb ceva ? se apropie de el, zâmbiind încet.
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:20 am

Hayato isi deschise incet ochii si o privi discret pe rozalie cu coada ochiului in timp ce-si fuma cu pofta acea tigara. Sufla apoi elegant fumul in aer, scotandu-si mana stanga din buzunar pentru a-si lua tutunul dintre buze.
- Ce? intreba sec tanarul, privind-o pe tipa din fata lui.
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:22 am

Începu să se legăne într-o parte şi în alta,, neluându-şi privirea de la Hayato, O privi cu coada ochiului pe rozalie, umflânud-şi obrajii şi îşi încrucişă braţele la piept.
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:25 am

- Ce e? insista Hayato privind-o pe satena incruntat apoi isi arunca tigara pe asfalt, calcand-o. Din cand in cand o privea la fel de discret pe rozalie.
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:31 am

- Păi...păi...şti cumva unde se află parcul englezesc ? îl întrebă pe Hayato, privindu-l la fel de atentă, fiind uşor roşie în obraji. Cum nu ştia numele cartierului ( nu ştia de ce nu o întrebase pe Mio sau de ce nu îi acordase atenţie ) , trebuia să se gândească la un punct de reper. Şi ele stăteau exact lângă parcul englezesc.
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:42 am

- Ce-mi pasa mie de parcul englezesc? Nici n-am idee! ii raspunse Hayato degajat, si pe buna dreptate n-avea habar de acel parc si nici ca-l interesa. Si la ora asta? se dezlipi acesta de zid si privi cerul pentru o clipa.
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyMier Sept 07, 2011 12:45 am

- Nu vreau să mă duc în parc, doar că pe acolo e apartamentul prietenei mele...Oricum, îmi cer iertare! Nu am vrut să te deranjez, chiar nu am vrut...clătină uşor din cap şi se întoarse uşor pe călcâie, studiind încă o dată drumul şi străzile, hotărându-se ca de data asta să treacă strada şi să o ia pe partea neluminată. de felinare.
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyJoi Sept 08, 2011 1:37 am

- Si de ce o iei pe acolo cand poti sa mergi unde-i luminat? o privi ciudat Hayato, aprinzandu-si un alt tutun.
Sus In jos
Valkjra

Valkjra


Mesaje : 78
Data de inscriere : 06/09/2011

Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. EmptyJoi Sept 08, 2011 1:56 am

- Fiindcă pe acolo nu am mai luat-o...dar pe partea luminată da, îi răspunde Miura pe un ton calm şi plăcut, privindu-l peste umăr. Îşi aşează mâinile pe şoldurile micuţe, inspirând adânc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Negative creep. Empty
MesajSubiect: Re: Negative creep.   Negative creep. Empty

Sus In jos
 
Negative creep.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crucify sorrow  :: City :: Centrul Orasului-
Mergi direct la: