Crucify sorrow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crucify sorrow

I'll bite you to death.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Give me everything ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyJoi Sept 08, 2011 9:39 am

Joi seară , ora 20 , furtună .

Îşi strânse în jurul trupului micuţa geacă de pielea pe care o purta . Ploua , dar nu o deranja atât de mult , chiar dacă era răcoare . Îşi trecu mâna prin părul lung , ce atârna lejer pe spatele ei , ca deobicei şi se sprijini de balustrada podului , privind calmă apa de sub ea . De ce se afla acolo , mai ales pe o vreme ca asta ? Nici ea nu ştia , dar simţise nevoia să iasă , să ia o gură de aer , mai ales după zilele acelea de căldură insuportabilă .
- Atât de contradictoriu , spuse încet , mai mult ca pentru ea şi oftă . Începu să bată cu unghiile în balustrada de oţel , fredonând o melodie uşor , ca pentru ea . Se simţea goală pe dinăuntru şi nu - şi putea explica de ce . Era lipsită de orice sentiment , orice lucru mărint ce ar fi putut să - i confirme că este vie . Se simţea asemeni unui mort viu . " De fapt exact asta eşti . Un mort viu fără suflet . " , gândi şi se cutremură .


Ultima editare efectuata de catre Anarchy Yvonne . in Joi Sept 08, 2011 11:23 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyJoi Sept 08, 2011 11:19 pm

- De ce crezi ca n-ai suflet? Doar pentru ca esti jumatate vampir, asta nu inseamna ca ceva in interiorul tau nu exista ceva! ii spuse vesel ca deobicei Rin, fiind cu picioarele pe balustrada. Statea pe vine si ii lua cateva suvite brunete printre degete, privind-o senin cu ochii sai de un albastru intens.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyJoi Sept 08, 2011 11:25 pm

Îşi îndreptă privirea albăstruie spre brunet şi schiţă un zâmbet şters . Poate avea dreptate , dar totuşi nu înţelegea de ce se simţea aşa .
- Probabil gândurile mele au legătură cu starea , şi de aceea , spuse bruneta calmă şi surâse finuţ , de data aceasta . Clipi de câteva ori .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyJoi Sept 08, 2011 11:55 pm

- Poate... ingana Rin, ramanand in continuare pe balustrada. Te framanta ceva de te gandesti la asta? adauga brunetul dupa un moment de liniste.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:02 am

- Nu doar că mă simt ciudat şi nu înţeleg de ce , spuse fata şi dădu scurt din umeri , apoi se întoarse cu spatele la balustradă , sprijinindu - se de ea . Îl privi tăcută , oftând scurt .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:14 am

- Poate ai nevoie de cineva care sa te scoata din starea asta! spuse vesel brunetul, sarind jos de pe balustrada. Unde ai vrea sa mergem?
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:17 am

Surâse şi aprobă scurt la vorbele băiatului .
- Hmm , hai să - ţi fac cinste cu o îngheţată , spuse şi îşi trecu mâna prin părul lung şi negru . Privi cerul calmă .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:23 am

- Nee, eu trebuie sa fac de data aceasta! spuse energic Rin si isi trecu incet bratul dupa umerii fetei, uitandu-se in stanga si in dreapta dupa o cofetarie sau ceva asemanator.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:24 am

- Oke , cum vrei tu , spuse şi zâmbi dulce . Haide , e o cofetărie imediat lângă parc , adăugă mai apoi şi clipi des .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:29 am

- Mmmbine, acolo mergem! spuse vesel Rin si o lua incet la pas, fara sa-si retraga bratul de pe umerii fetei. Pana una alta... hai sa vorbim despre orice. Spre exemplu, ce-ti place sa faci deobicei?
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:36 am

Surâse şi îl privi câteva clipe . Începu să se joace cu pandantivul de la gât şi trase aer în piept .
- Păi să vedem . Îmi place să fac poze , multe , multe poze , să desenez , să cânt la pian şi să mă plimb , spuse şi chicoti slab . Ţie ?
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:47 am

- Hmm, canti la pian! mari ochii si zambi vesel, ridicand o clipa privirea catre cer. Hmm.. probabil in mare parte imi place sa lenevesc, cutreier locuri in care n-am fost niciodata sau chiar daca am fost, vreau sa merg acolo cu orice pret.. cred ca la mine totul vine pe moment! spuse usor ganditor, strambandu-si slab buzele.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptyVin Sept 09, 2011 12:52 am

Aprobă scurt şi surâse .
- Frumos aşa . Măcar nu - ţi faci griji că vei rămâne fără idei , spuse bruneta , zâmbind dulce , şi - şi subţie buzele într - un mod adorabil .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptySam Sept 10, 2011 1:04 am

- Mhm, asa-i! aproba scurt din cap, zambind larg. Viata merita traita din orice punct de vedere! spuse acesta vesel ca deobicei, observand in scurt timp o cofetarie. Haide!
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptySam Sept 10, 2011 2:15 am

- Ah , e bine că mai sunt persoane care gândesc ca tine , spuse şi surâse delicat , ciufulindu - l uşor . Privi înainte , văzând cofetăria şi clipi de câteva ori .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptySam Sept 10, 2011 3:38 am

- E de bine, nu? Poate reusesc sa te conving si pe tine sa gandesti la fel! spuse cu aceeasi veselie ca pana acum, deschizand usa cofetariei. Dupa tine!
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptySam Sept 10, 2011 3:40 am

- Poate , spuse şi chicoti slab , apoi intră în cofetărie . Mersi , eşti drăguţ , adăugă şi îl privi zâmbind cald .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptySam Sept 10, 2011 5:07 am

- Hmm, daca zici tu.. surase usor brunetul, intrand in local in urma fetei. Inghetata sau prajitura? intreba Rin la fel de vesel, mai mult pentru a se asigura.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... EmptySam Sept 10, 2011 7:42 am

- Îngheţată , spuse bruneta ceva mai veselă şi îl privi . Se agăţă uşor de braţul lui , scoţându - i limba într - un mod copilăresc .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Give me everything ... Empty
MesajSubiect: Re: Give me everything ...   Give me everything ... Empty

Sus In jos
 
Give me everything ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crucify sorrow  :: City :: Alte Locuri-
Mergi direct la: