Crucify sorrow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crucify sorrow

I'll bite you to death.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 1:24 am

Se opri şi privi spre pădurea imensă în care , ca şi acum zeci de ani , se plimba fără şire . Se lăsă pe genunchi şi înceou să facă poze cu aparatul ce îi atârnase la gât până acum câteva secunde . Pozele erau atât de minunate , apusul soarelui se vedea atât de frumos în contrast cu frunzele de un verde crud . Adora aceste culori tăcute ale verii .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 1:31 am

Hibari inainta cu pasi calmi printre copacii ce se inaltau falnici catre cer. Privirea sa cerceta absolut orice detaliu, cat de marunt era. Se opri pentru cateva clipe in loc cand simti prezenta unei alte persoane si se uita discret catre ea cu coada ochiului, fara sa faca vreun alt zgomot.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 1:40 am

Îl vedea stând acolo şi uitându-se cu coada ochiului . Se ridică încet şi se duse lângă el şi îl privi atentă . Zâmbise larg către el şi spuse cu un glas dulce :
" Bună ! "
Zâmbi larg şi întinse mâna către el , adăugându - şi numele pe acelaşi ton :
" Eu sunt Jessicka ! "
Îşi dădu brtonul din ochi , fixându-l cu cele două mari albastre .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 1:52 am

Tanarul o studia atent, fiecare miscare si se intoarse pe calcaie, fiind acum cu fata catre ea. Desi el nu dadea mana mai cu nimeni cand facea cunostinta sau nu conta, atunci facuse o exceptie.
- Buna! saluta pe un ton foarte calm, specific lui apoi ii stranse incet mana intr-a lui. Hibari! se prezenta in scurt timp, dandu-i incet drumul de la mana dupa cateva clipe.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 1:55 am

Tonul lui calm o făcu să zâmbească şi mai tare . Îi plăceau oamenii calmi , erau drăguţi . Şi el părea drăguţ . Îşi lăsă mâna în jos , privindu - l printre genele ei dese .
" Încântată de cunoştinţă ! " spuse tânăra lăsând capul într-o parte .
Sa aştepta , fie şi doar din politeţe , să spună şi tânărul de lângă ea să spună acelaşi lucru . Aşa era frumos .
" Ce faci aici , în mijlocul pustietăţii ? " întrebă Jessicka cu acelaşi zâmbet dulce pe faţă .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 1:58 am

El nu era genul care sa zambeasca sau sa tina cont de alte lucruri. Era genul mai indiferent dar totusi ajuta sau spunea unele lucruri doar atunci cand credea el de cuviinta.
- Caut liniste.. ii raspunse pe acelasi ton, ridicand o clipa privirea spre cer. Dar tu? Mai ales ca esti fata si poti pati multe alte lucruri rele..
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:02 am

Când i-a spus că e fată zâmbetul ei pieri . Îi venea să - l plesnească . O irita foarte tare când toată lumea îi spunea " Eşti fată , fi atentă ! " . Trăise treisute de ani fără să o ajunte nimeni şi se trezesc unii să o atenţioneze pentru că e fată .
Se chinui să afişeze din nou acel zâmbet , dar nu - i reuşi . Îl acoperi , totuşi , cu o schiţă a lui şi spuse încercând să pară senină :
" Am venit să fac nişte poze , atâta tot ! "
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:06 am

- Nu trebuie sa te superi ca ti-am zis asa, eu doar incercam sa te avertizez.. caci peste tot sunt pericole, din pacate! ii spuse Hibari la fel de calm si o privi iar intens in ochi, luand-o incet la pas. Vii? intreba cu referire la o plimbare.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:13 am

Lessicka ştia că nu putea rezsta unei pimbări aşa că veni încet după el , jucându - se cu una dintre şuviţele ei de păr roşcat spre roz . Se gândise de nenumărate ori să îl vopsească , dar nu i-a reuşit niciodată .
" De - si - gur ! " spuse ea senină ajungându - l din urmă .
Îl privea pe furiş din când în când încercând să vadă şi să înţeleagă la ce se gândeşte .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:24 am

O mai privi o clipa peste umar cand fata veni dupa el apoi se uita iar la drum, pasind calm printre copaci.
- Tot timpul esti vesela? intreba acesta pe acelasi ton, mergand mai incet pentru ca el sa fie in rand cu rozalia.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:33 am

Întrebarea lui o făcu să se gândească . Oftă şi , deschizând gura , spuse :
" N - am fost mereu aşa ! Până acum ... Douăzeci de ani eram mereu serioasă ... Ca tine ! "
Jessicka zâmbi larg şi încep să fredeneze ceva , o melodie pe care o auzise acum mulţi ani .
" Tu ai fost mereu aşa de serios ? " întrebă privindu - l în ochi .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:37 am

- Da. ii raspunse prompt, la fel de calm. Nu m-a determinat nimic sa rad sau sa zambesc.. poate suferinta altora imi aduce satisfactie.. cine stie! isi arcui incet sprancenele si privi calm catre drum. Pe tine ce te determina sa tot zambesti?
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:45 am

Răspunsul lui o speriase puţin . Faptul că ea era vampir şi trebuia să se hrănească cu sânge o îngroza de fiecare dată . Se înfometa până nu mai putea , îi era fircă să omoare .
"Ce m - a determinat să zâmbesc ? " spuse ea gânditoare , privindu - l cu atenţie . " De exemplu , faptul că lumea e un loc frumos ! " răspunse zâmbind uşor .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:48 am

Atunci isi intoarse incet chipul spre rozalie.
- Dar lumea este rea.. ce te incanta la acest lucru? o privi calm, intens in ochi si pasi calm pe iarba deasa.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:55 am

Jess îşi muşcă buza inferioasă până când sângele ţâşni de acolo . Tânăra l - a lins repede , savurând gustul sărat .
" Totul . Sunt orfană , până de curând am văzut lumea la fel ca tine . Apoi m - am schimbat . " spuse ea zâmbind la fel ca înainte .
Îşi ridică brus caparatul şi îi făcu o poză lui Hibari .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 2:59 am

- Fiecare o duce poate mai rau, poate mai bine.. dar fiecare are un motiv pentru care sa zambeasca sau nu. Eu ti-am zis ce ma satisface.. pana acum nimic nu mi s-a parut atat de incantator! mormai Hibari apoi o privi ceva mai bland pe rozalie, chiar daca nu schita un zambet. Nu-l deranja faptul ca tanara ii facuse o fotografie.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:05 am

Jess ridică aparatul şi îi arătă tânărului poza lui . Cu un zâmbet larg pe faţă îi spuse :
" Astea sunt lucrurile frumoase la lume . "
Îşi aranjă părul cu o mână din cauză că briza o lovea în faţă . O enerva vântul acesta care şuiera pe lână urechile ei .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:12 am

- Asa crezi? o intreba brunetul la fel de calm, privind-o discret cu coada ochiului dupa ce studia acea fotografie doar cateva secunde. O lua usor de brat si aparu in urmatoarea clipa intr-un loc mai ferit de orice rafala de vant sau orice altceva asemanator.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:19 am

Închise ochii şi îşi înghiţi un ţipăt . Deschide ochii şi se trezi în mijlocul pădurii , feriţi amândoi de vânt . Oftă , lăsând capul în jos . Nu îi plăcea când cineva o teleporta . Se putea descurca şi singură .
" Ah , ce m - ai speriat ! Mă puteai anunţa măcar înainte ! "
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:22 am

- N-ai de ce sa te sperii. Doar si tu ca vampir faci acelasi lucru! ii spuse prea calm brunetul, asezandu-se jos pe pamant, rezemat de trunchiul unui copac. Nu te mananc, stai linistita!
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:24 am

Jess dădu din cap şi se aşeză lângă Hibari , pe iarba verde şi deasă . Pe alocuri erau câteva frunze uscate , semn că toamna chiar venea .
" Dar nu - mi place să fiu teleportată de altcineva ! " zise ea zâmbind schiţat .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:40 am

- Cu alta ocazie n-am sa mai fac.. spuse mai mult soptit in timp ce inchise usor ochii si isi rezema capul de trunchiul copacului. Isi indoi mai apoi genunchii, sprijinind bratele de acestia.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:51 am

Jessicka Se întinse pe iarba rece . Îi privi pe tânărul care stătea în faţa ei , parcă adormit .
" Mulţumesc ! " spuse ea , ridicându - se în capul oaselor ca să îl vadă mai bine . I - a zâmbit larg şi dulce , aşa cum făcea ea deobicei .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:57 am

- Pentru putin. glasui brunetul in cele din urma, fara sa-si deschida ochii. Linistea din jurul lor il incanta nespus de mult, il facea de zeci de ori mai calm. Dupa el, ar fi stat in acel loc ore in sir.
Sus In jos
Jessicka

Jessicka


Mesaje : 99
Data de inscriere : 06/09/2011

What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? EmptyMar Sept 06, 2011 3:59 am

Jessickăi îi plăcea liniştea aceea profundă . I se părea că locul acela a îngheţat timpul din restul lumii . Râse uşor şi tăcut la acest gând şi se ridică . Deschide aparatul şi , târâindu - se , a început să facă poze peste tot în jurul ei . De la frunzele ofilite până la cerul care se vedea cu greu prin desişul verde al copacilor .
Sus In jos
Continut sponsorizat





What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty
MesajSubiect: Re: What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?   What do you understand when I'm telling you 'I love you' ? Empty

Sus In jos
 
What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Love me every day . ~
» Syndorm of love .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crucify sorrow  :: Out Of The City :: Padure-
Mergi direct la: