Crucify sorrow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crucify sorrow

I'll bite you to death.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Love me every day . ~

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyMar Sept 06, 2011 4:09 am

OOC : Vineri după - amiaza , ora 16:00 , furtună .


BIC :
Deschise ochii , somnoroasă şi privi în jurul mirată. Se uită la ceas , încruntându - se vizibil când văzu cât este ceasul şi oftă . Terminase cursurile , căci vinerea era program scurt , iar când ajunse acasă , adormi îmbrăcată . Se ridică , începând să clipească des din genele-i lungi şi negre , ce-i încadrau cu delicateţe , ochii mari , pentru a se obişnui cu lumina destul de întunecată a camerei . Se îndreptă spre baie , pentru a face un duş rapid , căci avea mare nevoie . Îşi dădu cu rapiditate , hainele ce-i încătuşau trupul jos şi păşi în cabina de duş , dând drumul la apă . Îşi lăsă capul pe spate , permiţându-le miilor de lacrimi fierbinţi , să-i mângâie cu blândeţe trupul . Ieşi după jumătate de oră , şi-şi şterse rapid corpul , apoi se îmbrăcă într-o pereche de pantaloni scurţi albaştrii şi un maieu alb . Îşi şterse părul , prinzându-l într-o coadă lejeră . Merse leneşă spre uşă , deschizând-o pentru a privi holul lung şi pustiu .
- Ce plictiseală , spuse ca pentru ea şi oftă nemulţumită . Începuse deja să se plictisească , ceea ce nu - i convenea deloc , iar acum nu avea chef de citit sau alte chestii ci doar vroia să discute cu cineva . Dar cu cine ? Eh , cu fantomele , murmură îmbufnată şi se întoarse în cameră , trântindu - se pe pat . Ploua afară , de fapt era furtună , aşa că nu putea ieşi . Nici măcar nu vroia . Era una dintre zilele în care ura ce adora de obicei . Strâmbă din nas , ciufulindu - şi părul .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 12:29 am

Tocmai in acea clipa se auzeau fel de fel de zgomote pe hol, care mai de care mai enervante sau poate nu. Rin alerga de zor pe coridor, fiind ud leoarca din cauza furtunii, iar in spatele lui era Byakuran care tot il alerge furios. De data aceasta brunetul facuse iar o gafa care pe amicul sau il scosese din sarite. La cat de neatent era in acea clipa, Rin se impiedicase si cazu in dreptul unei usi, dand cu capul de aceasta.
- O, zau asa... se stramba ca un copil brunetul, incepand sa-si frece zona in care se lovise.
Byakuran se opri in loc si incepu sa rada de acesta, tinandu-se cu mainile de burta.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 12:36 am

Auzi o lovitură în ușă și râsete și clipi mirată , apoi apăru lângă aceasta și o deschise , privindu - l pe băiatul ce era întins pe jos . Își ridică privirea spre celălalt care râdea și se abținu să nu facă și ea același lucru . Își duse mânas la gură , scăpând un mic chicot printre buzele roșiatice și se aplecă pentru a- l ajuta pe tânăr .
- Ești bine ? întrebă cu o urmă de amuzament în glas .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 12:48 am

Se uita cam confuz in jurul sau, mai ales se intreba cum in numele lui Satan ajunse acolo jos. Il auzi pe amicul sau ca radea fara incetare apoi zari o fata deasupra lui.
- Eu? O, da da! Sunt bine, mereu am fost! De ce n-as fi? clipi de cateva ori si isi stramba buzele cand simti iar durerea.
- Ametitule! spuse printre rasete Byakuran si se rezema de perete, tinandu-se in continuare cu mainile de burta.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 12:59 am

- Nu mi se pare , dar totuși să zicem că te cred , spuse și începu să râdă când îl auzi pe celălalt băiat . Îi întinse mână tânărului pentru a putea să se ridice de jos , mușcându - și buza , cu scopul de aș abține râsul . Își dădu de pe chip , cu mâna liberă și îl privi , pe băiat .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 1:04 am

- Pfuuu, mai Rin! inchise ochii Byakuran ca si cand ar fi inspira adanc si se calma de la atata ras, trecandu-si mainile prin par.
- Multumesc! o privi brunetul senin pe tanara si se ridica imediat de jos, mijindu-si ochii cand se uita la prietenul sau. Eu ce?
- Nimic! incepu iar sa rada si inainta incet pe coridor, sprijinindu-se intr-o mana de zid iar cu cealalta se tinea de burta din nou.
- Ai sa mori razand! se stramba copilareste Rin catre el si o privi cu coada ochiului pe fata, apoi zambi larg.
- Aha, cum zici tu! aproba acesta cu greu, lasandu-si capul pe spate. Nici daca vroia, nu realiza cum de-l facuse pe Rin sa cada jos in halul acela.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 1:36 am

- Și totuși cum de s - a întâmplat să faci cunoștință cu ușa ? întrebă calmă , surâzând amuzată . Îl privi calmă , analizându - l atentă . Trase aer în piept și se sprijini de tocul ușii , aruncându - i o privi celuilalt băiat .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 1:39 am

- M-a fugarit nenorocitul ala care rade fara oprire! isi duse mainile dupa cap si isi stramba nasul precum un copil, apoi zambi larg catre fata.
Dupa cateva secunde bune se calma intr-adevar si Byakuran apoi se intoarse linistit catre cei doi, dar cu un zambet pe buze.
- Sper ca nu ti-a stricat usa! surase amuzat Byakuran si o privi pe tanara senin, timp in care Rin scoase copilareste limba el.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 2:29 am

- Nu - i problemă , de ușă . Întrebarea mai bună este dacă el este bine , spuse și zâmbind cald , privindu - i pe cei doi . Oh , am uitat . Eu sunt Yvonne , încântată , adăugă , clipind des din genele - i lungi și negre .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 6:43 am

- Daa, sunt bine! gesticula Rin din mana ca si cand n-ar fi fost mare tragedie si zambi larg si vesel. Rin, imi pare bine!
- Byakuran, de asemenea! zambi finut acesta, privind-o senin pe Yvonne. Si scuze din nou pentru... gesticula cu privirea catre usa, insemnand totodata deranjul cauzat.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 6:49 am

- Nu - i niciun deranj , nu - ţi face griji , spuse şi surâse delicat , privindu - l pe Byakuran . Îşi întoarse privirea spre Rin şi chicoti slab . Te vei alege cu un cucui de tooate frumuseţea , ştiai nu ? întrebă amuzată şi îi privi capul , chicotind din nou .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:06 am

- O, daa! isi ridica privirea in sus, tuguindu-si buzele. Isi duse degetele peste lovitura si striga un " auuu " incat toata cladirea si toti vecinii aveau sa-l auda.
Byakuran se stramba cand il auzi tipand si isi duse degetele de la mana dreapta catre tampla. Nu mai era mult si cred ca avea sa-i faca si el un cucui de toata frumusetea.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:11 am

Îşi astupă urechile , teatral şi începu să râdă , privindu - l pe Byakuran .
- Nu ştiu de ce am impresia că ţi - a cam mâncat zilele , hă ? îl întrebă şi îşi aranjă maieul apoi surâse finuţ , privindu - l .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:19 am

- Ai o impresie buna, chiar foarte buna! o privi cu ochi mari pe Yvonne pentru ca Rin avea sa se urce in spatele lui. Chiar daca il durea capul din cauza loviturii, nu innebunise, asa era el mai energic, mai copilaros.
- Da-te jos de pe mine! marai Byakuran printre dinti, mijindu-si ochii. Rin clatina dezaprobator din cap si o privi tare senin si jucaus pe Yvonne.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:22 am

Îşi duse mâna la gură şi îşi abţinu râsul .
- Vai , vai , dar ai tare multă energie . Împrumută - mi şi mie , nu vrei ? întrebă şi clipi des , legănându - se uşor , când pe vârfurile picioarelor , când pe câlcâie . Îl privi pe Rin calmă surâzând , apoi se uită la Byakuran , chicotind uşor .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:26 am

- Ia-o pe toata! spuse Byakuran mai greu si mari ochii, caci Rin il stranse jucaus de gat, dar parca era sugrumat. Intr-o secunda, doua, Rin il darama pe Byakuran din picioare, apoi rase amuzat cat il tinu gura.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:36 am

Clătină din cap , prefăcându - se serioasă .
- Nu , nu . Ce pot face eu cu toată . Îmi trebuie puţin mai multă decât am deja , spuse şi mări ochii , imediat cum îl văzu pe Byakuran pe jos . Îşi muşcă buza , chicotind amuzată şi abia se abţinu să nu râdă . Se repezi lângă cei doi , pentru a - l ajuta pe băiat .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:54 am

Rin se dadu jos de pe Byakuran, tavalindu-se pe jos de ras. Byakuran parca era ametit si se ridica in genunchi cu greu, mijindu-si ochii cand il auzi pe brunet.
- Dar jumatate din energia lui? Nu-i convenabil? Daca tot n-o vrei pe toata.. o prinse usor de mana pe Yvonne si isi scutura usor capul. Multumesc!
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 7:58 am

- Perfect . Eşti genial , îţi spun eu , spuse şi râse scurt , apoi îl ajută să se ridice . Nu ai pentru ce , adăugă mai apoi , şi îl privi pe Rin amuzată . Serios , cum se face că are atâta energie ? Oboseşte şi el vreodată ? întrebă , întorcându - şi privirea spre Byakuran .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 8:02 am

- Aceeasi intrebare mi-am pus-o zilnic pana acum, iar raspunsul este: nu! spuse Byakuran si il privi cam ciudat pe brunet care era pe jos de ras. - Uneori, energia lui ma oboseste! adauga acesta dupa cateva clipe si se rezema de zid, ciufulindu-si parul cu ambele maini.
Rin se stapani cu greu din a mai rade si se aseza turceste pe jos, privindu-i ca un copil pe cei doi, desi acea imagine de moment era tare inselatoare.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 8:06 am

- Te cred , spuse şi îl privi pe Rin calmă surâzând cald . Se întoarse spre Byakuran . Vrei o cafea ? întrebă şi clipi de mai multe ori , aşezându - se pe pervazul ferestrei . Începu să - şi legene picioarele uşor , trăgând aer în piept .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 8:10 am

- Mi-ar face placere! raspunse Byakuran mai senin, afisand un mic zambet pe buze.
Rin clipi de cateva ori si se ridica de jos cat ai zice peste.
- Mie nu-mi dai nimic? facu brunetul o mutra de catelus nevinovat.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 8:15 am

Sări din nou pe podea şi zâmbi vesel . Îl privi pe Rin şi - l ciufuli uşor .
- Pentru tine am nişte îngheţată cu ciocolată . Cum sună ? întrebă zâmbind blând şi - l privi . Îşi trecu mâna prin păr , dându - l pe spate .
Sus In jos
Absinthion

Absinthion


Mesaje : 148
Data de inscriere : 05/09/2011
Localizare : Hell. -.-

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 8:26 am

Stranse din ochi jucaus cand bruneta il ciufuli apoi ii deschise vesel, zambind larg.
- Mmm, perfect! spuse Rin energic, asezandu-se iar turceste pe podea.
Byakuran privi o clipa in jurul sau, si zambi finut catre Yvonne.
Sus In jos
Anarchy Yvonne .

Anarchy Yvonne .


Mesaje : 154
Data de inscriere : 06/09/2011

Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ EmptyJoi Sept 08, 2011 8:32 am

Zâmbi blând , privindu - l pe Rin şi se întoarse vrând să se îndrepte spre camera ei . Îl privi pe Byakuran şi îşi păstră zâmbetul .
- Intraţi , nu se cuvinte totuşi să rămânem aici , spuse calmă şi se opri în uşă , privindu - i pe cei doi băieţi .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Love me every day . ~ Empty
MesajSubiect: Re: Love me every day . ~   Love me every day . ~ Empty

Sus In jos
 
Love me every day . ~
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Syndorm of love .
» What do you understand when I'm telling you 'I love you' ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Crucify sorrow  :: Home :: Camere-
Mergi direct la: